-Toker Hakkında


Şirket Hakkında...

TOKER Sondaj ve İnşaat Müh. Müş. A.Ş. kurulduğu 1976 yılının sonlarından bu yana uluslararası standartlarda inşaat mühendisliği, zemin mekaniği ve geoteknik mühendisliğinde etüt, proje, uygulama ve müşavirlik hizmetleri vermektedir.

TOKER, ayrıca tecrübeli mühendis ve teknisyen kadrosuyla 10 yılı aşkın bir süredir çevre geotekniği ve hidrojeolojik araştırmalar alanında da hizmetlerini sürdürmektedir.

Şirket, kurucu ortakları İnş.Yük.Müh. Mustafa TOKER ve Bilge TOKER'in önderliğinde kendi alanlarında profesyonel deneyime sahip teknik personelin de katılımıyla hızlı bir gelişme göstermiştir.

TOKER kurulduğu ilk günden bugüne kadar çok sayıda otoyol, devlet yolu, köprü, viyadük, enerji santralleri, askeri tesisler, kanalizasyon ve arıtma tesisi, katı atık depolama sahası, endüstriyel yapı, iş merkezi, toplu konut, rıhtım, iskele, havaalanı v.b. zemin etüdü ve temel mühendisliği projelendirme hizmetleri vermiş ve bunların gerçekleştirilmesinde uygulama müşavirliği ve kontrollüğü yapmıştır.

TOKER temel mühendisliği uygulamalarında ise fore kazık, mini kazık, ankraj, enjeksiyon, jet grout, zemin ıslahı, temel takviyesi v.b. konularda faaliyetlerini sürdürmektedir.

TOKER 2 adet fore kazık, 1 adet kafes bomlu paletli vinç, 3 adet ankraj ve mini kazık, 4 adet paletli ve 3 adet kamyona monte sondaj makinası ile hizmet vermektedir. Her türlü arazi deneyi ve aletsel gözlem yapabilen firma, kendi zemin ve kaya mekaniği laboratuvarına da sahiptir.

TOKER bünyesinde 20 mühendis, 6 idari, 21 teknisyen ve operatör ve 40 diğer personel ile çalışmaktadır.  

Kalite Yönetimi...

TOKER ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesine sahip bulunmaktadır. Bu belgenin yanında standartların eksiksiz uygulama ve sistemin sürekliliğini sağlama yönündeki başarısından dolayı bir takdir yazısı almayı hak etmiştir.

Ayrıca, Zemin ve Kaya Mekaniği Laboratuvarı da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Laboratuvar İzin Belgesine sahiptir.

TOKER ’in tüm projeleri Profesyonel Sorumluluk Sigortası kapsamındadır.

 

Kalite Politikası

TOKER Yönetimi, tüm faaliyetlerinde,

Şirket Politikası olarak benimseyerek taahhüt etmiştir


Sertifikalar